MV-LRSS-H-160-W
5 0 Reviews
  • MV-LRSS-H-160-W
Overall dimensions
MV-LRSS-H-160-W1
modelmodelMV-LRSS-H-160-W
nameMV-LRSS-H-160-W
performancecolorWhite
Best working distance30~80mm
color temperature6000~7000K
Electrical characteristicspower17.4 W
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ160 mm × 18 mm
Opening apertureΦ116mm
Luminous area diameterΦ146 mm
Number of lamp bead rows1
weight298 g
Power supply line length1m
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation