MV-LRDS-H-65-30-B2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-65-30-B2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Blue
Overall dimensions
MV-LRDS-H-65-90-R2
modelmodelMV-LRDS-H-65-30-B2
nameSecond generation ring light, 65mm outer diameter, 30°, blue
performancecolorBlue
central illumination≥1500 Lux@WD=100 mm
working distance
Illumination angle
wavelength460nm
color temperature/
Electrical characteristicspower
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensions
Overall diameter
Opening aperture
Luminous area diameterΦ57.5 mm
Number of lamp bead rows1
weight80g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation