MV-LRDS-H-65-0-R2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-65-0-R2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Red
Overall dimensions
MV-LRDS-H-65-0-B2
modelmodelMV-LRDS-H-65-0-B2
nameSecond generation ring light, 65mm outer diameter, 0°, blue
performancecolorblue
central illumination≥1600 lux@working distance=100 mm
working distance
Illumination angle
wavelength460 nm
color temperature/
Electrical characteristicspower
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensions
Overall diameter
Opening aperture
Luminous area diameterφ40mm
Number of lamp bead rows1
weight90 grams
Power supply line length1 meter
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation