MV-LRDS-H-45-90-B2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-45-90-B2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Blue
Overall dimensions
MV-LRDS-H-45-60-W2
modelmodelMV-LRDS-H-45-90-B2
nameSecond generation ring light, 45mm outer diameter, 90°, blue
performancecolorBlue
central illumination≥800 Lux@WD=100mm
working distance80 ~ 90mm
Illumination angle90°
wavelength460nm
color temperature/
Electrical characteristicspower2.2W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ45 mm × 16 mm
Overall diameterΦ45mm
Opening apertureΦ15 mm
Luminous area diameterΦ37.5mm
Number of lamp bead rows2
weight35g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation