MV-LRDS-H-230-60-W2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-230-60-W2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • White
Overall dimensions
MV-LRDS-H-230-15-B2
modelmodelMV-LRDS-H-230-60-W2
nameSecond generation ring light, 230mm outer diameter, 60°, white
performancecolorWhite
central illumination≥12000 Lux@WD=100mm
working distance60 ~ 100mm
Illumination angle15°
wavelength/
color temperature6000~7500K
Electrical characteristicspower60W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ230 mm × 18 mm
Overall diameterΦ230 mm
Opening apertureΦ145mm
Luminous area diameterΦ217mm
Number of lamp bead rows2
weight810 g
Power supply line length1 m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation