MV-LRDS-H-230-15-R2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-230-15-R2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Red
Overall dimensions
MV-LRDS-H-230-15-B2
modelmodelMV-LRDS-H-230-15-R2
nameSecond generation ring light, 230mm outer diameter, 15°, red
performancecolorRed
central illumination≥1500 Lux@WD=10 mm
working distance
Illumination angle
wavelength630nm
color temperature/
Electrical characteristicspower
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensions
Overall diameter
Opening aperture
Luminous area diameterΦ217mm
Number of lamp bead rows2
weight810g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation