MV-LRDS-H-200-90-R2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-200-90-R2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Red
Overall dimensions
MV-LRDS-H-200-90-B2
modelmodelMV-LRDS-H-200-90-R2
nameSecond generation ring light, 200mm outer diameter, 90°, red
performancecolorRed
central illumination≥12000 Lux@WD=100 mm
working distance180 ~ 200mm
Illumination angle90°
wavelength630nm
color temperature/
Electrical characteristicspower33.1W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ200 mm × 18 mm
Overall diameterΦ200 mm
Opening apertureΦ115mm
Luminous area diameterΦ187mm
Number of lamp bead rows7
weight652g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation