MV-LRDS-H-200-0-R2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-200-0-R2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Red
Overall dimensions
MV-LRDS-H-200-0-B2
modelmodelMV-LRDS-H-200-0-R2
nameSecond generation ring light, 200mm outer diameter, 0°, red
performancecolorRed
central illumination≥2600 Lux@WD=10mm
working distance0~10mm
Illumination angle
wavelength630nm
color temperature/
Electrical characteristicspower12.1 W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ200 mm × 16 mm
Overall diameterΦ200 mm
Opening apertureΦ160mm
Luminous area diameterΦ170mm
Number of lamp bead rows1
weight370g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation