MV-LRDS-H-180-0-B2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-180-0-B2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Blue
Overall dimensions
MV-LRDS-H-180-0-B2
modelmodelMV-LRDS-H-180-0-B2
nameSecond generation ring light, 180mm outer diameter, 0°, blue
performancecolorBlue
central illumination≥1200 Lux@WD=10 mm
Best working distance0~10mm
Illumination angle
wavelength460nm
color temperature/
Electrical characteristicspower12.5W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ180 mm × 16 mm
Overall diameterΦ180mm
Opening apertureΦ140mm
Luminous area diameterΦ150mm
Number of lamp bead rows1
weight340g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation