MV-LRDS-H-160-90-B2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-160-90-B2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Blue
Overall dimensions
MV-LRDS-H-160-90-B2
modelmodelMV-LRDS-H-160-90-B2
nameSecond generation ring light, 160mm outer diameter, 90°, blue
performancecolorBlue
central illumination≥4600 Lux@WD=100mm
working distance120 ~ 140mm
Illumination angle90°
wavelength460nm
color temperature/
Electrical characteristicspower21.1W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ160 mm × 18 mm
Overall diameterΦ160mm
Opening apertureΦ90 mm
Luminous area diameterΦ147 mm
Number of lamp bead rows5
weight440 g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation