MV-LRDS-H-105-0-R2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-105-0-R2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Red
Overall dimensions
MV-LRDS-H-105-0-B2
modelmodelMV-LRDS-H-105-0-R2
nameSecond generation ring light, 105mm outer diameter, 0°, red
performancecolorRed
central illumination≥8000 Lux@WD=10mm
working distance0~10mm
Illumination angle
wavelength630nm
color temperature/
Electrical characteristicspower4.5W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ105 mm × 16 mm
Overall diameterΦ105 mm
Opening apertureΦ65mm
Luminous area diameterΦ75 mm
Number of lamp bead rows1
weight190g
Power supply line length1m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation