MV-LRDS-H-105-0-B2
5 0 Reviews
  • MV-LRDS-H-105-0-B2
  • HIKROBOT
  • SMR-03V-B
  • Blue
Availability:
Features
  • High-density LED array design
  • Multiple outer diameter sizes and illumination angles to choose from
  • Compact structure design, good heat dissipation design
  • Equipped with a diffuser plate to improve lighting uniformity
Overall dimensions
MV-LRDS-H-105-0-B2
modelmodelMV-LRDS-H-105-0-B2
nameSecond generation ring light, 105mm outer diameter, 0°, blue
performancecolorBlue
central illumination≥3600 Lux@WD=10mm
working distance0~10mm
Illumination angle
wavelength460nm
color temperature/
Electrical characteristicspower5.3 W
input voltage24 VDC
Interface typeSMR-03V-B
structureOverall dimensionsΦ105 mm × 16 mm
Overall diameterΦ105 mm
Opening apertureΦ65mm
Luminous area diameterΦ75 mm
Number of lamp bead rows1
weight190 g
Power supply line length1 m
Cooling methodnatural cooling
temperatureWorking temperature 0~40°C, storage temperature -20~60°C
humidity20~90%RH no condensation